فروشگاه تخصصی چاپ و تبلیغات
Avatar   خوش آمدید کاربرمهمان
ورود | ثبت نام
امروز : يكشنبه 6 خرداد 1397
 
وب سایت تخصصی نیازمندی های صنعت چاپ و تبلیغات
گیفتو
آلتون پرتو
راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی بر اساس ارسال پیام های کوتاه روی گوشی های موبایل مشتریان است. باید بدانیم طبق پیش بینی ها تا سال 2020، 90 درصد مردم جهان گوشی ...


» 11 نکته طلایی برای ایمیل مارکتینگ موفق

» مدل‌ AIDAS در تبلیغات چیست؟

» جدید ترین و زیبا ترین فونت های فارسی

ساخت تیزر تبلیغاتی
دنیای چاپ
نیان استند
فول کالر اینکز
چاپیروس
چاپ نقش الماس
نوین تاک
مقالات تخصصی تبلیغات و چاپ
  مقالات آموزشی
توليد نمونه كاغذ الكترونيك رنگي بدون فيلتر
با مشتری شاکی و عصبانی چه کنیم؟
مواد اولیه برای تولید کاغذ چیست؟
مدال برنز برای یک ایرانی
بسته بندی شکلات اثر هنری نیست
چرا تبلیغات در اینترنت اهمیت بالایی دارد؟
دوره ای جدید برای طراحان تبلیغاتیGod is in Details
قدرت جادویی بازاریابی یک تی شرت
7 شگفتی بزرگ چاپ 3 بعدی که حتما باید دید
آشنایی با تولید کنندگان پلیت ستر
مقرنس چیست؟
انواع كاغذ و مقوا
رونمایی اپسون از دو پرینتر تصعیدی جدید
معرفی پلیت سترهای (CtP) هایدلبرگ
ضعف صنایع بسته بندی مشکل جدی صادرات اردبیل است
راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی
بسته بندی دارویی بهتر،امنیت بهداشتی بالاتر
نکات طلایی و عوامل بازاریابی در فروشگاه
بازاریابی در صنعت چاپ
اقتصادی ترین پرینتر فلت بد وارد بازار شد
آشنایی با اصول بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی – بخش دوم و پایانی
خطای فیبر نوری در دستگاه چاپ فلکس و بنر
تست هایی که گوگل روی مخاطبان انجام داده است
7 ویژگی یک بنر تبلیغاتی خوب ، برای تبلیغات اینترنتی
لیتوگرافی به روش تدریجی
5 ای-ریدر برتر بازار الکترونیک
نقش نوار كنترل رنگ در لبه فيلم و پليت
خانه کاریکاتور ایران
محصولات و خدمات قابل بازاریابی کدامند؟
معرفی دستگاه چاپ بنر کونیکا 512
 صفحه نخست / اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپ 
اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپ

اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپدر شروع هر چاپ، ممكن است با مشکلاتی مواجه شويم که باعث طولاني شدن مدت زمان کار چاپ مي‌شود. تلاش‌هاي زيادي از طرف سازندگان ماشين‌آلات چاپ انجام گرفته تا اين زمان به حداقل برسد؛ تا جايي که آپشن‌هاي مختلفي را با توجه به درخواست مشتري به ماشين‌آلات اضافه مي‌کنند. اگر بخواهيم به نمونه‌اي از آنها اشاره کنيم، می‌توانیم پليت‌بند اتوماتيک، تنظيم اتوماتيک شيرهاي مرکب، تعویض رول بدون توقف ماشین و... را برشماريم.

اگر در مورد كاغذ يا مقوايي که قرار است چاپ شود صحبت کنيم، بايد داراي شرايط و ويژگي‌هاي خاص خود باشد تا در سرعت چاپ تاثير منفي نگذارد. نمي‌توان هر کاغذ يا مقوايي را وارد دستگاه چاپ کرد. از جمله رايج‌ترين اشكالات كاغذ و مقوا مي‌توان به چند مورد زير اشاره كرد:

- الکتريسيته ساکن اغلب در محيط‌هايي که داراي هواي خشک و گرم هستند، ايجاد مي‌شود. به‌طور معمول در قسمت تغذيه دستگاه، وسيله‌اي به نام جرقه‌گير يا ionize (به معني يوني کردن)- که بعضي كارگران چاپخانه‌ها به آن گاز گير هم مي‌گويند- تعبيه مي‌کنند.

تا قبل از اين‌که کاغذ وارد برج چاپ شود، جريان الکتريسيته آن را خنثي می‌کند. اگر قسمت تغذيه، چنین تجهیزاتی نداشته باشد، با زياد كردن دور نورد آب تا حدودي اشکال برطرف مي‌شود. ما در کاغذهاي خود کپي (كاربن‌لس) اين اشکال را بيشتر مي‌بينيم اما اضافه کنم بهتر است هر قدر مي‌توانيم از آب کمتري استفاده کنيم تا کيفيت چاپ بالا رود و در مراحل پس از چاپ به مشکلي بر نخوريم.

اما در هواي مرطوب، الکتريسيته ساکن تقريبا در هواي محيط مبادله شده و اثر خود را کمتر نشان مي‌دهد، به همين منظور به طور معمول رطوبت نسبي چاپخانه را بين 40 تا 50 درصد در نظر مي‌گيرند. در صورت کم بودن رطوبت محيط بهتر است از سيستم رطوبت‌ساز استفاده کنيم. البته رطوبت بيش از حد هم باعث تغيير ابعاد کاغذ و مقوا مي‌شود و همچنين اگر فشار سيلندر مناسب نباشد، اندازه کاغذ و مقوا به هم مي‌خورد. براي کنترل فشار مناسب، قبل از تغذيه، باید ضخامت کاغذ و مقوا با ميکرومتر اندازه‌گيري شود. اندازه‌گيري دقيق از له‌شدن کاغذ و مقوا و کنده‌شدن لايه رويي آن و همچنين مشکلات ديگر (مانند له‌شدن ترام‌ها و خراب شدن زير‌سازي لاستيک) جلو‌گيري مي‌کند.

- پرزدهي کاغذ و مقوا هم وقت زيادي را براي تميز کردن لاستيك مي‌گيرد. پرزدهي کاغذ و مقوا مي‌تواند در نتيجه برش كاغذ، قبل از چاپ باشد. به خاطر کند بودن تيغه برش که تيغه مربوطه را بايد به موقع عوض کنيم و يا ممكن است جنس کاغذ و مقوا مرغوب نباشد. اين پرزدهي تاثير مستقيمي بر چاپ دارد و جزو مواردي است که مشتري روي آن دست مي‌گذارد. با توجه به حساسيت کار ممکن است يک بار ورق‌ها را بدون چاپ به ماشين تغذيه كنند که تا حدودي پرز آنها گرفته شود و يا اين‌که خود دستگاه داراي سيستم پرزگير باشد.

- حجم مرکب بالا و يا سرعت خشک شدن و از طرفي خود کاغذ و يا مقوا تا حدودي در پشت‌زدگي کار نقش بسزايي دارد، با اين تفاوت که ما در کاغذ تحرير با ضريب نفوذ مرکب بيشتر نسبت به کاغذ و مقواي گلاسه روبرو هستيم که با دستگاه دنسيتومتر مي‌توان ضخامت مرکب را اندازه‌گيري کرد، در صورتي که با سطح بيشتري از مرکب مواجه باشيم از خشک کن استفاده مي‌کنيم ممکن است کار پشت و رو باشد و با مشکلات زيادي روبرو شويم، به خصوص در کاغذ و مقواي گلاسه. از طرفي چسبندگي زياد مرکب هم باعث خارج شدن ورق چاپي از پنجه سيلندر چاپ و يا جداشدن الياف ورق چاپي و چسبيدن آن به لاستيک چاپ مي‌شود. ( لايه رويي کاغذ کنده مي‌شود). در بين مرکب‌ها، مركب مشكي (Black) داراي بيشترين مقدار چسبندگي و بعد از آن به ترتيب آبي (Cyan)، قرمز (Magenta) و زرد (yellow) است. به‌طور معمول در روزهايي که هوا سرد است، اين اشکال زياد به چشم مي‌خورد. با اضافه کردن يک مقدار ضد چسب، اين اشکال بر طرف مي‌شود، ولي بهتر است دما و رطوبت محيط را در يک اندازه ثابت نگه داریم.

اشكالات مربوط به اثر مركب و آب روي كاغذ، موارد متنوعي را شامل مي‌شود كه در اينجا تنها به يكي از آنها اشاره شد.

توصيه‌ها

در منابع علمي و تخصصي، توصيه‌هاي دقيقي در مورد رفع اشكالات چاپي و نيز اقدامات پيشگيرانه در بروز مشكلات كاغذ و مقوا ارايه شده است. در اينجا به يك مورد مهم و ساده اشاره مي‌شود:

کاغذ و مقوا، درست هنگام استفاده از لفافه‌ها خارج شود تا اين‌که رطوبت خود را از دست نداده باشد و تا حد ممکن از يک خريد و از يک مارک باشد. در ماشين‌هاي تک رنگ و يا دو رنگ، در صورت چاپ کاغذ و مقوا به صورت 4 رنگ و يا بيشتر، تا حد امکان، چاپ رنگ‌هاي بعدي به روز بعد حواله داده نشود، زیرا احتمال دارد با اشکال ريجستري (روي هم خوردن رنگ‌ها) مواجه شويم. به هنگام دسته‌کردن کاغذ و مقوا، کناره‌هاي آنها کج و يا لوله نشود، زیرا در آن صورت در ماشين به خوبي تغذيه نخواهد شد و توقف‌هاي متعددي را موجب مي‌شود. بعضي از کاغذ‌ها بايد در شرايط توصيه شده استفاده شوند. (مانند پشت چسب‌دارها.)بازدیدها : 2047نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است


ارسال نظر در مورد این مطلب:

نام شما : *
آدرس ایمیل : *
شماره تماس :
متن نظر : *
تشخیص امنیتی :
 


شبرنگ شب نما

دنیای چاپ بنر
طراحی وب سایت : دیاسافت
قدرت گرفته از DiasoftCMS 3.1 2015