فروشگاه تخصصی چاپ و تبلیغات
Avatar   خوش آمدید کاربرمهمان
ورود | ثبت نام
امروز : چهارشنبه 24 مرداد 1397
 
وب سایت تخصصی نیازمندی های صنعت چاپ و تبلیغات
گیفتو
آلتون پرتو
راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی بر اساس ارسال پیام های کوتاه روی گوشی های موبایل مشتریان است. باید بدانیم طبق پیش بینی ها تا سال 2020، 90 درصد مردم جهان گوشی ...


» 11 نکته طلایی برای ایمیل مارکتینگ موفق

» مدل‌ AIDAS در تبلیغات چیست؟

» جدید ترین و زیبا ترین فونت های فارسی

ساخت تیزر تبلیغاتی
چاپ نقش الماس
نوین تاک
مقالات تخصصی تبلیغات و چاپ
دنیای چاپ
  مقالات آموزشی
تاریخچه کاغذ چاپ و روش کاغذ سازی
با این روش‌ها ترافیک سایت خود را بالا ببرید
لیست قیمت چاپ سربرگ و تراکت رنگی
affiliate fraud یعنی چه؟
قدرت جادویی بازاریابی یک تی شرت
چگونه مشتریان فعلی را راضی نگه داریم؟
موزه مدرن پاریس میزبان هنرمندان ایرانی شد
لیزر و کاربرد آن در صنعت چاپ
هماهنگ بودن بازاریابی با فرهنگ بازار اهمیت بسیاری دارد
فروش قطعات دستگاه‌های چاپ ایران انحصاری است
لتر پرس چیست؟
تاثیر اپلیکیشن موبایل در ترویج کسب و کار
لیست قیمت خدمات چاپ و پس از چاپ 4 آبان 94
ماشین چاپ روتاری (دوار)
نقش و اهمیت مدیریت پروژه در فرایند بازاریابی چیست؟
بسته هاي بيوژنيک
سبک ها و اصطلاحات معمول در نقاشی
مسیر خرید مشتری چیست و چه اهمیتی دارد؟ - قسمت 1
دستگاه کوموری Impremia NS40 با جوهر های نانو + فیلم
بیوگرافی و آثار یک کارآفرین در حوزه بازاریابی
اهمیت فرایند ارتباطات منسجم بازاریابی در فعالیتهای بازرگانی و صنعتی
معرفی هد الکترونی زار (xaar)
Advisor یعنی چه ؟
تعریف روتوگراور یا چاپ گود
آموزش جذب مشتری از طریق شبکه های اجتماعی
افت کیفیت چاپ وبالا آوردن لاستیک(Piling)
assortment یعنی چه؟
روش‌های درآمدزایی از طریق اسپانسر شدن
چاپ‌های‌ تماسی‌
نکات طلایی در طراحی فرمولاسیون مرکب
 صفحه نخست / اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپ 
اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپ

اشكالات كاغذ و مقوا به هنگام چاپدر شروع هر چاپ، ممكن است با مشکلاتی مواجه شويم که باعث طولاني شدن مدت زمان کار چاپ مي‌شود. تلاش‌هاي زيادي از طرف سازندگان ماشين‌آلات چاپ انجام گرفته تا اين زمان به حداقل برسد؛ تا جايي که آپشن‌هاي مختلفي را با توجه به درخواست مشتري به ماشين‌آلات اضافه مي‌کنند. اگر بخواهيم به نمونه‌اي از آنها اشاره کنيم، می‌توانیم پليت‌بند اتوماتيک، تنظيم اتوماتيک شيرهاي مرکب، تعویض رول بدون توقف ماشین و... را برشماريم.

اگر در مورد كاغذ يا مقوايي که قرار است چاپ شود صحبت کنيم، بايد داراي شرايط و ويژگي‌هاي خاص خود باشد تا در سرعت چاپ تاثير منفي نگذارد. نمي‌توان هر کاغذ يا مقوايي را وارد دستگاه چاپ کرد. از جمله رايج‌ترين اشكالات كاغذ و مقوا مي‌توان به چند مورد زير اشاره كرد:

- الکتريسيته ساکن اغلب در محيط‌هايي که داراي هواي خشک و گرم هستند، ايجاد مي‌شود. به‌طور معمول در قسمت تغذيه دستگاه، وسيله‌اي به نام جرقه‌گير يا ionize (به معني يوني کردن)- که بعضي كارگران چاپخانه‌ها به آن گاز گير هم مي‌گويند- تعبيه مي‌کنند.

تا قبل از اين‌که کاغذ وارد برج چاپ شود، جريان الکتريسيته آن را خنثي می‌کند. اگر قسمت تغذيه، چنین تجهیزاتی نداشته باشد، با زياد كردن دور نورد آب تا حدودي اشکال برطرف مي‌شود. ما در کاغذهاي خود کپي (كاربن‌لس) اين اشکال را بيشتر مي‌بينيم اما اضافه کنم بهتر است هر قدر مي‌توانيم از آب کمتري استفاده کنيم تا کيفيت چاپ بالا رود و در مراحل پس از چاپ به مشکلي بر نخوريم.

اما در هواي مرطوب، الکتريسيته ساکن تقريبا در هواي محيط مبادله شده و اثر خود را کمتر نشان مي‌دهد، به همين منظور به طور معمول رطوبت نسبي چاپخانه را بين 40 تا 50 درصد در نظر مي‌گيرند. در صورت کم بودن رطوبت محيط بهتر است از سيستم رطوبت‌ساز استفاده کنيم. البته رطوبت بيش از حد هم باعث تغيير ابعاد کاغذ و مقوا مي‌شود و همچنين اگر فشار سيلندر مناسب نباشد، اندازه کاغذ و مقوا به هم مي‌خورد. براي کنترل فشار مناسب، قبل از تغذيه، باید ضخامت کاغذ و مقوا با ميکرومتر اندازه‌گيري شود. اندازه‌گيري دقيق از له‌شدن کاغذ و مقوا و کنده‌شدن لايه رويي آن و همچنين مشکلات ديگر (مانند له‌شدن ترام‌ها و خراب شدن زير‌سازي لاستيک) جلو‌گيري مي‌کند.

- پرزدهي کاغذ و مقوا هم وقت زيادي را براي تميز کردن لاستيك مي‌گيرد. پرزدهي کاغذ و مقوا مي‌تواند در نتيجه برش كاغذ، قبل از چاپ باشد. به خاطر کند بودن تيغه برش که تيغه مربوطه را بايد به موقع عوض کنيم و يا ممكن است جنس کاغذ و مقوا مرغوب نباشد. اين پرزدهي تاثير مستقيمي بر چاپ دارد و جزو مواردي است که مشتري روي آن دست مي‌گذارد. با توجه به حساسيت کار ممکن است يک بار ورق‌ها را بدون چاپ به ماشين تغذيه كنند که تا حدودي پرز آنها گرفته شود و يا اين‌که خود دستگاه داراي سيستم پرزگير باشد.

- حجم مرکب بالا و يا سرعت خشک شدن و از طرفي خود کاغذ و يا مقوا تا حدودي در پشت‌زدگي کار نقش بسزايي دارد، با اين تفاوت که ما در کاغذ تحرير با ضريب نفوذ مرکب بيشتر نسبت به کاغذ و مقواي گلاسه روبرو هستيم که با دستگاه دنسيتومتر مي‌توان ضخامت مرکب را اندازه‌گيري کرد، در صورتي که با سطح بيشتري از مرکب مواجه باشيم از خشک کن استفاده مي‌کنيم ممکن است کار پشت و رو باشد و با مشکلات زيادي روبرو شويم، به خصوص در کاغذ و مقواي گلاسه. از طرفي چسبندگي زياد مرکب هم باعث خارج شدن ورق چاپي از پنجه سيلندر چاپ و يا جداشدن الياف ورق چاپي و چسبيدن آن به لاستيک چاپ مي‌شود. ( لايه رويي کاغذ کنده مي‌شود). در بين مرکب‌ها، مركب مشكي (Black) داراي بيشترين مقدار چسبندگي و بعد از آن به ترتيب آبي (Cyan)، قرمز (Magenta) و زرد (yellow) است. به‌طور معمول در روزهايي که هوا سرد است، اين اشکال زياد به چشم مي‌خورد. با اضافه کردن يک مقدار ضد چسب، اين اشکال بر طرف مي‌شود، ولي بهتر است دما و رطوبت محيط را در يک اندازه ثابت نگه داریم.

اشكالات مربوط به اثر مركب و آب روي كاغذ، موارد متنوعي را شامل مي‌شود كه در اينجا تنها به يكي از آنها اشاره شد.

توصيه‌ها

در منابع علمي و تخصصي، توصيه‌هاي دقيقي در مورد رفع اشكالات چاپي و نيز اقدامات پيشگيرانه در بروز مشكلات كاغذ و مقوا ارايه شده است. در اينجا به يك مورد مهم و ساده اشاره مي‌شود:

کاغذ و مقوا، درست هنگام استفاده از لفافه‌ها خارج شود تا اين‌که رطوبت خود را از دست نداده باشد و تا حد ممکن از يک خريد و از يک مارک باشد. در ماشين‌هاي تک رنگ و يا دو رنگ، در صورت چاپ کاغذ و مقوا به صورت 4 رنگ و يا بيشتر، تا حد امکان، چاپ رنگ‌هاي بعدي به روز بعد حواله داده نشود، زیرا احتمال دارد با اشکال ريجستري (روي هم خوردن رنگ‌ها) مواجه شويم. به هنگام دسته‌کردن کاغذ و مقوا، کناره‌هاي آنها کج و يا لوله نشود، زیرا در آن صورت در ماشين به خوبي تغذيه نخواهد شد و توقف‌هاي متعددي را موجب مي‌شود. بعضي از کاغذ‌ها بايد در شرايط توصيه شده استفاده شوند. (مانند پشت چسب‌دارها.)بازدیدها : 2136نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است


ارسال نظر در مورد این مطلب:

نام شما : *
آدرس ایمیل : *
شماره تماس :
متن نظر : *
تشخیص امنیتی :
 


شبرنگ شب نما
اپسون

دنیای چاپ بنر
طراحی وب سایت : دیاسافت
قدرت گرفته از DiasoftCMS 3.1 2015