فروشگاه تخصصی چاپ و تبلیغات
Avatar   خوش آمدید کاربرمهمان
ورود | ثبت نام
امروز : دوشنبه 19 آذر 1397
 
وب سایت تخصصی نیازمندی های صنعت چاپ و تبلیغات
گیفتو
آلتون پرتو
راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی بر اساس ارسال پیام های کوتاه روی گوشی های موبایل مشتریان است. باید بدانیم طبق پیش بینی ها تا سال 2020، 90 درصد مردم جهان گوشی ...


» 11 نکته طلایی برای ایمیل مارکتینگ موفق

» مدل‌ AIDAS در تبلیغات چیست؟

» جدید ترین و زیبا ترین فونت های فارسی

ساخت تیزر تبلیغاتی
نوین تاک
چاپ نقش الماس
مقالات تخصصی تبلیغات و چاپ
دنیای چاپ
  مقالات آموزشی
انواع كاغذ و مقوا
گوتنبرگ و صنعت چاپ
بازاریابی رابطه مند، هنر کسب وکار امروز
با 10 مزیت تبلیغات اینترنتی آشنا شوید
انواع ماشین های چاپ تیگل
قطع کتاب های چاپ سنگی
باز هم بسته بندی های غذایی هوشمند
آیا ما باید به سئو فکر کنیم؟
آشنایی با انواع مرکب‌های ویژه
آنچه برای طراحی بنر های تبلیغاتی باید بدانیم
پرسش و پاسخ درباره مرکب های فلکسو و روتوگراور(سری اول)
سیر تحول تاریخی بازاریابی
تقویت حضور KBA در حوزه بسته بندی
معرفی ماشین چاپ بنر کونیکا Konica 1024
کاغذ امنیتی چیست؟
این آگهی های تبلیغاتی دنیا را تغییر داد
كوفي بنايي(معقلي)
بطریها و لیوانهای پلاستیکی عامل تحریک کننده میگرن
حقایقی درباره روابط عمومی
همايش شركت نورتك در اصفهان برگزار شد
بازاریابی از طریق پیام متنی چیزی نیست جز حاشیه سود!
نمونه های جدید بسته بندی ماکارونی
چاپ فلکسو
بررسی عوامل موثر بر نگرش مشتریان به بسته‌بندی سبز و قصد خرید آنها
25 مدل ایده خلاقانه تبلیغاتی + توضیحات
تصاویری از تبلیغات اپل در طول تاریخ
انتخاب رنگ مناسب و هویت حرفه ای روانشناسی رنگ ها
مهمترین عامل در طراحی بنرهای متحرک چیست؟
توليد نمونه كاغذ الكترونيك رنگي بدون فيلتر
خودکار سه بعدی در ایران ساخته شد
 صفحه نخست / دلایل اصلی شکست پروژه های چاپ آنلاین 
دلایل اصلی شکست پروژه های چاپ آنلاین

دلایل اصلی شکست پروژه های چاپ آنلاین


جنیفرمت (Jennifer Matt) به عنوان متخصص برنامه‌های چاپ آنلاین و سردبیر برنامه WhatTheyThink’s سالهاست که به چاخانه‌ها و فعالین صنعت چاپ مشاوره می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا در مدیریت فرایندها و انتخاب راهکارهای نرم‌افزاری مناسب تصمیمات درست اتخاذ کنند.


معمولاً وقتی پروژه‌های چاپ آنلاین با ناکامی مواجه می‌شوند،‌ علت آن را بدی نرم‌افزار یا فروشندگان آن ها می‌دانند. آقای جنیفرمت با این موضوع مخالف است. ایشان در این مقاله پس از بررسی پروژه‌های مختلف و مصاحبه با صاحبان آنها، به این نتیجه رسیده‌است که پروژه های چاپ آنلاین به 3 علت شسکت می‌خورند که در ادامه به این 3 علت می‌پردازیم.

جنیفرمت (Jennifer Matt) به عنوان متخصص برنامه‌های چاپ آنلاین و سردبیر برنامه WhatTheyThink’s سالهاست که به چاخانه‌ها و فعالین صنعت چاپ مشاوره می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا در مدیریت فرایندها و انتخاب راهکارهای نرم‌افزاری مناسب تصمیمات درست اتخاذ کنند.

 

چرا پروژه‌های «چاپ آنلاین» ناکام می‌شوند؟

همین هفته داشتم با یکی از چاپخانه‌های معروف و با سابقه درباره برنامه چاپ آنلاین جدیدی (web-to-print) که شرکتشان راه‌اندازی کرده‌است، تلفنی صحبت می‌کردم. او گفت که فلانی تو من را نمی بینی ولی فقط می خواهم بدانی که من پیرتر از آنی هستم که نشان می‌دهم و اصلا آدم فنی نیستم. فوراً گفتم«مشتری های شما فنی هستند؟» گفت، آنها اکثراً فنی نیستند. گفتم آیا میدانی که چگونه به چالش‌هایی که مشتری ها دارند گوش کنی و مزیت های کار کردن با تو و مجموعه‌ات را توضیح دهی و آن چالش ها را برای مشتریانت حل کنی؟ صدایش تغییر کرد و گفت «این دقیقاً کاری است که از سی سال گذشته تا الان انجام داده‌ام!»

«برنامه چاپ آنلاین» یک پروژه فنی نیست؛ یک ابتکار فروش و بازاریابی است که به با کمک فناوری اطلاعات اتفاق می‌افتد. معنیش این است که باید تیم فروش خود را «فنی» کنید؟ ابداً! لطفاً برای انجام چنین کاری تلاش نکنید که نتیجه آن اتلاف وقت و ناکامی است. نقش فروشنده‌ها گوش کردن، یافتن مشتری بالقوه و سپس توصیف مزایای کار با شرکت شماست. هیچ بخشی از این گفت و گو نباید فنی باشد. در حقیقت زمانی که فروشندگان سعی می‌کنند فنی باشند، نتیجه معمولاً سردرگمی مشتری است. چراکه آنها به جای مزایای محصول، در حال گوش دادن به ویژگی های فنی محصول هستند. مشتری اهمیتی نمیدهد که فناوری شما چگونه کار می‌کند (ویژگی ها)؛ آنها تنها به این نکته توجه دارند که محصول شما چه کاری برایشان انجام خواهد داد (مزیت ها).

سه علت اصلی ناکامی پروژه های «چاپ آنلاین» چیست؟

    فقدان رهبری در پروژه

بیشتر پروژه‌های «چاپ آنلاین» تقریباً اینگونه اجرا می‌شوند: صاحب کسب و کار احساس می‌کند که برنامه چاپ
آنلاین نیاز دارد. چون همه درباره آن صحبت می‌کنند و فروشندگان نرم افزارهای چاپ هم مدام زنگ می‌زنند  و از حیاتی بودن آنلاین شدن با ایشان صحبت می‌کنند. ابتدا از یک فرد فنی در تیم خود می‌خواهد که نرم‌افزارهای مختلف را از نظر کارایی مقایسه و بررسی کند. با این فرض که هر نرم‌افزاری که ویژگی‌های بیشتری داشته باشد،‌ بهتر و ارزشمند‌تر است. وقتی که نرم‌افزار خریداری می‌شود صاحب کسب‌وکار تصور می‌کند که وظیفه‌اش را انجام داده‌است و نقش خود را ایفا کرده‌است؛ پس از آن بهترین نیروی فنی تیم خود را (که اتفاقاً پرمشغله‌ترین فرد تیم است) انتخاب می‌کند و پروژه چاپ آنلاین را به او می‌سپارد. این سناریو هزاران بار در کسب‌وکارهای حوزه چاپ سراسر دنیا تکرار می‌شود و نتیجه آن همیشه یک چیز است: ناکامی!


«چاپ آنلاین» یک تغییر بنیادین در روش کسب و کار شماست که نیازمند رهبری کسب و کار از بالاست. شما نمی توانید این کار را به کس دیگری بسپارید و خود را کنار بکشید. شما باید درگیر پروژه شوید و درگیر بمانید. چون این یک پروژه  فنی نیست، «چاپ آنلاین» یک نوآوری در فروش و بازاریابی است که باید فرایند‌های کسب‌وکار شما را از دریافت سفارش تا  تحویل آن متحول کند(که بر روی همه افراد و فرایندهای شرکت شما تاثیر می‌گذارد). برای این تغییر، رهبری در سطح عملیاتی پروژه ضروری است. سپردن هدایت پروژه  به افراد «فنی» در بخش «پیش از چاپ» یا بخش IT شرکت، شکست پروژه را تضمین خواهد کرد.

مدیران کسب‌وکار باید در مورد ارتباط با مشتریان آنلاین بینش و نگرشی ویژه کسب‌کنند و ترجیحاً قبل از شروع پروژه باید این بینش را به کل شرکت انتقال دهند. مشکلی نیست که افراد فنی را به این پروژه اختصاص دهید اما حتماً باید برای پروژه یک رهبر تعیین کنید،‌ کسی که توان تاثیرگذاری بر تمامی قلمروهای عملکردی کسب‌وکار شما را داشته باشد، مخصوصاً در بخش‌های فروش، بازاریابی و خدمات مشتریان.

«چاپ آنلاین» اساساً ابزاری برای مشتریان است. اما خیلی از چاپخانه‌ها آن را به یک فرد فنی واگذار کرده و طوری پیاده‌سازی می‌کنند که انگار ابزاری برای تولید محصول چاپی است. چاپ آنلاین مسلماً بر کیفیت فرایند چاپ تاثیرگذار است اما زمانی این امر اتفاق می‌افتد که فروشندگان و مشتریان شما از آن استفاده کنند.


    عدم مشارکت فروشندگان شرکت

یکی از اولین سوالاتی که از افراد ناکام در پروژه‌های «چاپ آنلاین» می‌پرسم این است که «تیم فروش شما تا چه حد مشارکت داشتند؟». معمولاً  پاسخی که میشنوم این است که «چرا باید مشارکت کنند؟ فروشندگان اساساً چیزی از IT نمیدانند». «چاپ آنلاین» ابزاری برای مشتری شماست و فروشندگان اصلی‌ترین کانال ارتباطی با مشتریان هستند. اگر آنها در فرایند چاپ آنلاین درگیر نیستند، ‌مشکل شما جدی است.

وقتی که فروشندگان کاملاً مسلط نباشند که برنامه چاپ آنلاین دقیقاً چه خدماتی به مشتریان می‌دهد،‌ ممکن است اطلاعات غلط به مشتریان منتقل کنند و اینجاست که شکست‌های زنجیره‌ای شروع می‌شود. نتیجه این می‌شود که مشتریان بر اساس توضیحات فروشندگان دچار انتظاراتی می‌شوند که عملاً امکان‌پذیر نیست.

فروشندگان بازیگران کلیدی «چاپ آنلاین» هستند؛ با فروشندگانی که نگران جنبه‌های فنی فرایند چاپ آنلاین هستند شروع کنید. مشتریان فعلی‌تان را تحلیل کنید،‌ الگوی سفارش‌دادن آنها را بشناسید و خدماتی را که الان ارائه می‌دهید و قابلیت «سلف‌سرویس» شدن دارند را در سیستم وارد کنید. همه خدمات قابلیت سلف‌سرویس شدن را ندارند.

بیشتر پروژه‌های چاپ آنلاینی که من می‌شناسم از مشارکت جدی فروشندگان برخوردار هستند. تیم فروش آنها می‌داند که چاپ آنلاین چگونه می‌تواند کسب‌وکار آنها را گسترش دهد؛ آنها در جریان‌ رابطه‌ای دیجیتالی که چاپ آنلاین بین آنها و مشتریان برقرار می‌کند و در مقابل رقبایشان مانع‌گذاری می‌کند، هستند. می‌دانند که برنامه چاپ آنلاین راهکاری مطلوب است برای آندسته از مشتریانی که سفارش آنلاین را ترجیح می‌دهند.


    نبود برنامه برای جذب مشتری

دلیل سوم ناکامی پروژه‌های «چاپ آنلاین» این است که مشتری‌ها از آن استفاده نمی‌کنند. همه چیز خوب است، وبسایت سفارش چاپ و نرم‌افزار به خوبی کار می‌کند، اما کسی ثبت سفارش نمی‌کند. معمولاً در هنگام شروع پروژه موضوع جذب مشتریان فراموش می‌شود، چون به صراحت و روشنی بیان نشده‌است که چه کسی مسئول آن است.

جذب مشتریان در چاپ آنلاین چهار پارامتر دارد:

    مکان، مکان، مکان. مشتریان احتمالی شما از چه لینکی قرار است به چاپخانه آنلاین شما بیایند؟ این خیلی موضوع مهمی است. باید متوجه شوید که مشتریان احتمالی شما با چه کسب‌وکارها و چه سرویس‌های دیگری در ارتباط هستند و لینک خود را در پربازدیدترین صفحه‌ محبوب آنها در اینترنت قرار دهید. جذب مشتری را به شانس واگذار نکنید چرا که اگر سایت شما ورودی خوبی نداشته باشد،‌تمام زحمات شما به باد فنا خواهد رفت. اگر کسی شما را نبیند،‌ سفارشی هم نخواهید داشت!
    تماس با مشتریان فعلی: در خصوص بهترین روش استفاده از اطلاعات تماس مشتریانتان بحث کنید. مشتریان شما چگونه از محصولات و خدماتی که شما در برنامه چاپ آنلاین ارائه میدهید باخبر می شوند؟ فکر نکنید که آنها از این موضوع باخبرند. آن را جزئی از فرایند فروش خود قرار دهید.
     بروزرسانی مشتریان: همه چیز مدام در حال تغییر است. شما محصولات جدیدی به فروشگاه اضافه می‌کنید و جامعه مشتریان شما به همان نسبت بزرگ و کوچک می شود. برنامه روزانه شما برای بروزرسانی مشتریانتان از طریق آگهی و یا سایر روشها چیست؟
    ورود به فرایند‌های کسب‌وکار مشتریان: خیلی از مجموعه‌هایی که استراتژیک تصمیم می‌گیرند،‌ یک گام جلوتر رفته و به دنبال راه‌هایی برای درگیر کردن «چاپ آنلاین» در فرایند‌های کسب‌وکار مشتریانشان هستند. برای مثال اگر شما در حوزه هویت سازمانی مانند چاپ کارت ویزیت فعالیت می‌کنید،‌ به این فکر کنید که چگونه می‌توانید در برنامه جذب کارمند شرکت‌ها درگیر شوید؟ به این فکر کنید که چگونه «چاپ آنلاین» را به بخشی از فرایند‌های کسب و کار مشتریانتان تبدیل کنید.

وقتی پروژه‌های چاپ آنلاین شسکت می‌خورند اغلب چاپخانه‌ها، نرم‌افزار و یا فروشنده آن را مقصر می‌دانند. اما تجربه می‌گوید که علت اساسی شکست یک یا همه این عوامل است: فقدان رهبری در پروژه، عدم مشارکت فروشندگان شرکت و فکر نکردن به جذب مشتری است.

منبع: چاپیروسبازدیدها : 1947نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است


ارسال نظر در مورد این مطلب:

نام شما : *
آدرس ایمیل : *
شماره تماس :
متن نظر : *
تشخیص امنیتی :
 


آگهی های مرتبط با این خبر


چاپ آنلاین کارت ویزیت در اصفهان

چاپ آنلاین کارت ویزیت در اصفهان


چاپ آنلاین کارت ویزیت اوج هنر اصفهان
نرم افزار رنگارنگ ماژول ویژه چاپخانه های افست

نرم افزار رنگارنگ ماژول ویژه چاپخانه های افست


ماژول ویژه چاپ افست یکی از پیشرفته ترین ماژولهای رنگارنگ ...
طراحی سایت ویژه چاپخانه ها و کانونهای تبلیغاتی

طراحی سایت ویژه چاپخانه ها و کانونهای تبلیغاتی


• بهترین و بی نظیرترین ابزار قابل استفاده برای چاپخانه ...
چاپ آنلاین بنر و فلکس و کارت ویزیت

چاپ آنلاین بنر و فلکس و کارت ویزیت


تخصصی ترین سایت سفارشات چاپ بنر و فلکلس ، کارت ...
 چاپ آنلاین انواع کارت ویزیت در کمترین زمان ممکن

چاپ آنلاین انواع کارت ویزیت در کمترین زمان ممکن


یکی از افتخارات مرکز چاپ اوج هنر چاپ آنلاین انواع ...
سفارش چاپ آنلاین

سفارش چاپ آنلاین


مرکز تخصصی چاپ اوج هنر اصفهان عضویت ...
چاپ آنلاین بنر

چاپ آنلاین بنر


چاپ فوری بنرهای خیرمقدم، تسلیت، عتبات، حجاج ...
چاپ آنلاین ایکس پیکسل

چاپ آنلاین ایکس پیکسل


چاپ کارت ویزیت چاپ ست اداری چاپ کاتالوگ
چاپخانه خود را آنلاین کنید

چاپخانه خود را آنلاین کنید


اگر میخواهید قویترین و کاملترین سایت چاپ آنلاین را داشته ...
اولین سایت طراحی آنلاین

اولین سایت طراحی آنلاین


در هر کجای دنیا که هستید به وب سایت ما ...
چاپ ارزان شیراز ، چاپ نگاران

چاپ ارزان شیراز ، چاپ نگاران


ارزانترین قیمت ، بالاترین کیفیت انواع چاپ ...
خدمات چاپ آنلاین

خدمات چاپ آنلاین


چاپ آنلاین کارت ویزیت، کاتالوگ، بروشور، ساک دستی و ... ...
پروکارت خدمات چاپ آنلاین کارت ویزیت

پروکارت خدمات چاپ آنلاین کارت ویزیت


پروکارت در زمینه چاپ انواع کارت ویزیت کلاسیک و خاص ...
اپسون
شبرنگ شب نما

دنیای چاپ بنر
طراحی وب سایت : دیاسافت
قدرت گرفته از DiasoftCMS 3.1 2015